Solata iz morskih sadežev

larisapo  

član od: 1.12.2002

sporočila: 19

tema odprta - 30. dec 2004 20:47 | ogledi: 7.061 | odgovori: 3

Jutri bi rada za predjed naredila solato iz morskih sadežev. Vem za neko solato z morskimi sadeži, kjer se zraven doda tudi jabolko. Ali morda kdo pozna ta recept in mi ga prosim posreduje?

Že v naprej hvala in srečno 2005!!!

zvoncica

nirja  

član od: 18.5.2003

sporočila: 23

31. dec 2004 12:47

Jaz poznam tega: Solata s kozicami 1/2 l vode 1/2 žličke soli 50 g riža 200 g mesa kozic olje 50 g mandljevih palčk 250 g majoneze 100 ml smetane 2 žlici limoninega soka 1/2 žličke gorčice 3 žličke curryja ščepec sladkorja 60 g kislih kumaric 1 kislo jabolko 1. Vodo posolimo, zavremo in skuhamo riž. 2. Meso kozic ali škampov na hitro opečemo na malo olja. 3. V suhi ponvi zlato prepražimo mandljeve palčke. 4. Majonezo zmešamo s kislo smetano, limoninim sokom, gorčico, curryjem in sladkorjem. 5. Dodamo na lističe narezano jabolko in kumarice. 6. Vmešamo še riž in popečene kozice. 7. Po okusu dosolimo in popopramo. Solata naj stoji v hladilniku vsaj eno uro. Preden jo ponudimo, dodamo še mandlje. Zagotovo bi šlo notri poleg kozic še kaj morskega. nirja

petka  

član od: 27.3.2004

sporočila: 29

2. jan 2005 10:54

Koliko minut približno pečemo kozice, če vzamemo tiste zamrznjene? Ali jih prej odmrznete, ali pečete kar zmrznejene? Hvala za odgovor!

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

2. jan 2005 21:09

Jaz še zamrznjene stresem na cedilo in fino oplaknem z vročo vodo, potem pa malo, res samo par minutk prevrem...če boste predolgo kuhali bodo elastične! Če pa jih delam v omaki npr. smetanovi, jih pa kar stresem na olje, malo začinim, zalijem s smetano...pa par minut da se zgosti..pa je! ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti